uk en-us pl be tr cs de af sq

.


kategori HOME  

Lulesahati futem nga pasardhësit dhe prerje


2017-12-06 00:00:00

Lulesahati futem nga pasardhësit dhe prerje

Passion-Passifloraceae bimë në rritje të shpejtë që nuk kërkon mirëmbajtje të kujdesshëm dhe të përkryer rritet në mjedisin e ambientit. Kërkesa kryesore për Passion në rritje-një dritë e mirë, pa marrë parasysh se çfarë anë e banesës është në dispozicion, por ndriçim do të mjaftueshme për të mbjellë jetën

.

Lulesahati futem nga pasardhësit dhe prerje.

Prerë

Prerje më mirë e fidaneve të pjekur në korrik, e mira për kërcell rrënjor dhe janë marrë nga verhushechki lignified. Çdo prerja duhet të ketë një palë lë, dhe përdorimi i phytohormones do të marrë prerje rrënjë. Prerje Passiflora mbjellë në tenxhere me një përzierje të rërës dhe torfe, crimped me kujdes dhe i dha ujë. Rooting merr rreth një muaj në një temperaturë prej njëzet e dy gradë, dhe pots e kërcell duhet të vendoset në një qese-teplichku. Rregullisht llak prerje përgatitjet speciale që të jetë sistem i mirë i zhvilluar rrënjë. Prerje para dimrit mbahen në dritë dhe të ngrohtë, ndryshe nga të uzinës së rritur.

Passion futem nga pasardhësit nën veprime të caktuara. Mbjellin fara duhet të jetë në të periudhës Shkurt-Mars, opsioni më i mirë do të ishte për të mbjellë fara korrur fllad, pastaj shoots garantuar dhe të shfaqet në dy javë. Gjithashtu ka një mashtrim të vogël për fara të mirë dal ata duhet të fshij goditje e fortë e letër zmerile dhe zhytem në lëng të frutave agrume në ditë, dhe pastaj të vënë fara në një substrate të lirshme, vend i cekët ato, sasi e vogël me ujë nga një llak dhe të mbuluar qelqi. . E nevojshme për të monitoruar lagështi tokës, lagështia, temperatura, 20-25 gradë hedh kulture, rotate, qelqi, gëlltit trashje


Artikuj që kanë lidhje

 Mënyrë holandez i luleshtrydhe në rritje: karakteristikat, avantazhet
 Sa shpesh për të ujitur qepë?
 Kur mbjelljen e fidaneve piper?
 Bajame të ulët: të gjitha degët e kapitenit-piktor, shërues dhe mj altë
 


Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i takojnë mbajtësit të tyre përkatëse