uk en-us pl be tr cs de af sq

.


<<     1   2   3   4     >>  


Kjo është luleshtrydhe të ndryshme dhe rasprekrasno
Luleshtrydhe dhe luleshtrydhe-e shijshme dy miq të cilët gjithashtu kanë shumë prona të dobishme. Në sajë të këtyre dhuratave të njeriut natyrës merr vitaminat dhe mineralet e nevojshme fosfor dhe kalcium, carotene, mangan, etj .. Dhe hahet luleshtrydhe dhe sjell kënaqësi edhe më të madhe.

A është e mundur të rritet onions J altë në Krime?
Të qepë J altë cila gourmets e brendshme të zbuluara kohët e fundit me vetëm disa dekada më parë, mori emrin e tij për një arsye: kjo perime është me të vërtetë në rritje në disa fshatra të bregut jugor, të vendosura pranë J altë.

Shepherd-buckthorn i huaj
Bariu-një përfaqësues i familjes së suckers, të cilët kishin ardhur nga Amerika e Veriut. Për farefisnore dhe pamjen e ngjashme me nofkën gjerësisht Shepherd buckthorn amerikane.

Mbjellja blackcurrant
Në zonën e mesme zakonisht prodhojnë mbjelljen currants vjeshtë, në gjysmën e dytë të shtatorit. Nëse fidanë nuk kanë lulėzuar ende buds, mbjelljen e ribesit të zi mund të bëhet në pranverë, sa më shpejt që të jetë e mundur, sa më shpejt të tokës për të bërë atë.

Kur për të mbjellë fidane në një kungull?
kungull është shumë e lehtë të rritet. Kungull-një bimë të shkurtër ditë, me ditën më pak të lehta para se të 00:00 kungull fillon të japin fryte dhe prodhon rendimentet e larta . Kur për të mbjellë fidane në një kungull? Kungull duhet të mbillen në maj.

Mbjellja bizele dhe asparagus në faqen tuaj
Nëse ju keni një kopsht, edhe në qoftë se ajo nuk është e madhe, pastaj më shpejt ose më vonë ju do të dëshironi të provoni të gjitha perime ose fruta dhe manaferrat. Dhe mbjelljen bizele dhe asparagus mund të ju interesojnë.

Luleshtrydhe rritje në ballkon: disa këshilla të dobishme
E pra, kush nuk i pëlqen për të ngrënë luleshtrydhe pjekur dhe me lëng, dhe rritur madje me duart e tyre Këtu janë vetëm njerëzit që jetojnë në apartamente dhe nuk kanë pasur kohë ose thjesht nuk duan për të marrë një vendbanim të verës, të privuar nga kënaqësi të tillë.
1   2   3   4       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i takojnë mbajtësit të tyre përkatëse