uk en-us pl be tr cs de af sq

.


<<     1   2   3   4   5   6   7     >>  


Kujdes Simple i balsam shtëpie
Impatiens në njerëz ka emra të ndryshme që pasqyrojnë me karakteristika të saktësisë të bimëve ", Vanka lagësht", "Drita", "vechnotsvet.

Lavatera shumë vite, ne e dimë për të?
Lavatera shumë vite i takon familjes Malvaceae. Ne kemi pikëpamje më të zakonshme afatgjatë është lavatery qen u rrit.

Kultivimi Thunberg në kopsht
Rhode Thunberg ka rreth 200 lloje të hardhive tropikale. Këto perennials janë rritur shpesh në dhomat si ampelnye. Dimrat tona të ashpra, ata nuk ngrihen, të ngrirë, kështu që Thunberg në rritje në kopsht mund të jetë vetëm si vjetarë.

Gardening Flowers familja fasule
familja fasule bizele, gradë Lathyrus L .. familja fasule Fabaceae L .. Mëmëdheut-Europa Jugore, Azinë e Vogël. I njohur deri në 100 specie. ose barishte Multi-vjetor. I vjetor në rritje e luleve bizele të zakonshme ëmbël L. odorathus L .. Rrjedh i hollë, e brishtë, deri në 3 m në gjatësi, me mbështetjen e kapur tendrils.

Ageratum Në rritje nga pasardhësit-krijuar bukuri me duart e tyre
ageratum & ndash; bimë amtare bukur dekorativ në tropikët amerikane. Ageratum, kotorіy i quajtur nganjëherë dolgotsvetkoy përkryer për shtretër lule dekoratë dhe kufijtë, dhe për të krijuar kompozime dekorative me lule të thata.

Rritje patate nga mitlayderu: thelbin e metodës
Një zonë bosh periferike gjithmonë duket më shumë se e ndërtuar. Por, pa marrë parasysh sa e dëshirueshme hapësirë, ne Ne ndërtojmë ka një derdhur, belveder, verande.

Grupe qepë Përpunimi para se të hipni
Ogorodniki dëshirojnë të korrjes në vjeshtë e një qepë të madhe, si farë është përdorur qepë qepë. Qepë Qepë-janë llamba të vogla 1-3 cm në diametër, të marra nga fara.
<<      1   2   3   4   5   6   7       >>         

Vendi është një koleksion privat i materialeve dhe është një amator informative dhe të burimeve arsimore. Të gjitha informatat e marra nga burimet publike. Administrata nuk zbatohet për autorësinë e materialeve të përdorura. Të gjitha të drejtat i takojnë mbajtësit të tyre përkatëse